Vraní oko

penAutor: Michaela Klevisová

vydraženo

Michaela Klevisová: Vraní oko (Motto)


Michaela Klevisová, novinářka, překladatelka i scénáristka patří mezi královny českých detektivek. Za prvotinu Kroky vraha získala v roce 2008 Cenu Jiřího Marka pro nejlepší detektivní knihu roku. Podruhé ji obdržela roku 2012 za román Dům na samotě.


Ve Vraním oku se vrací k oblíbenému kriminalistovi Josefu Bergmanovi, který řeší vraždu v chatové osadě u řeky na Jižní Moravě. V mokřadech vzniká nová ptačí rezervace a Bergman pátrá po tom, jak smrt podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají jen ptáci poletující nad hlavami všech podezřelých…


Motto královny detektivek pro UNICEF zní: „život je dar. Vídám okolo sebe dost věčně nespokojených lidí, kteří remcají kvůli úplným prkotinám, místo aby si užívali, že jsou na světě. Není to samozřejmost. Já se od malička každé ráno raduju prostě jenom z toho, že začíná nový den. Všimněte si, že třeba zvířata to dělají také. Neexistuje žádný speciální důvod, proč jsem si tohle uvědomila, prostě jsem se s tím přístupem narodila. A jsem za něj vděčná.

Konec aukce: 23.04.2023 20:00
dosažená cena: Dostupné po přihlášení
Vyvolávací cena: 255 Kč