Jeřabinový dům

penAutor: Marie Hajdová

vydraženo

Marie Hajdová: Jeřabinový dům (Paseka)


Autorka románu přiznává, že se dostala do určité životní fáze, kdy se jí nahromadily ne zrovna příjemné zážitky, které v sobě nedokázala zpracovat. Postupem času ji ale došlo, že věci, které se staly, nezmění, ale může je napsat, vymyslet si je podle sebe, jak chce, aby se staly nebo vyřešily. 


Tak vznikl román o kamenném domě v srdci zapomenutých Rychlebských hor. Stojí zde po generace a je obklopený alejí vzácných jeřabin, podle čehož se mu říká Jeřabinový dům, který pro ni v dětství představoval bezpečné útočiště. Lucii se v dospělosti rozpadá život, a tak zde hledá bezpečný úkryt. Návratem ovšem narušuje křehkou rovnováhu života místních obyvatel. Vztahový román Marie Hajdové o mateřství ve všech podobách, o návratech a nových začátcích vypráví o tom, že některé kořeny nelze tak lehce vyrvat a že je můžeme zapustit i tam, kde bychom to nejméně čekali.


Na otázku UNICEF, jaké má motto pro časy, kdy člověku teče do bot, nám odpověděla: „nic se nezmění, když se nic nezmění. Zní to možná komplikovaně, ale připomíná mi to, že pokud nejsem ve svém životě s něčím spokojená, musím něco udělat, jen snít nebo si stěžovat nestačí.“ 
 

Konec aukce: 23.04.2023 20:00
dosažená cena: Dostupné po přihlášení
Vyvolávací cena: 255 Kč