Ty chladné oči

penAutor: Scarlett Wilková

vydraženo

Scarlett Wilková: Ty chladné oči (Motto) 


Úspěšná investigativní novinářka Scarlett Wilková přiznává, že za svoji celoživotní praxi v médiích viděla už tolik policistů, soudců a zločinců že ji teď doslova fascinuje, když nemusí s nikým mluvit a může jen v klidu psát.


Momentálně mimo jiné sbírá pro databázi Paměť národa vzpomínky lidí perzekuovaných minulými režimy. Odtud plynula i její inspirace ke knize věnované do dražby UNICEF. Román „Ty chladné oči“ vypráví o setkání okouzlující ruské dívky Neonily a českého mladíka Emila, během nacistické okupace Smolenska. Emil je donucený bojovat za wehrmacht a když se pak tato dvojice spolu usadí po válce v Československu, vznáší se nad nimi stigma kolaborace. Žijí ve strachu, jestli utají svou minulost i s otázkami, jestli se dokážou po tom, co ve válce zažili, dívat na svět i jinak než chladnýma očima? 
A může strach ospravedlnit krutost spáchanou na jiných?


Scarlett účast své knihy v dražbě ve prospěch UNICEF zdůvodňuje následujícími slovy. „Při práci pro Paměť národa jsem vyslechla stovky pamětníků a mnozí vyprávěli o tom, jak byli v dětství během války ztracení, přišli o rodiče, o blízké, měli hlad, málem zemřeli. Mnozí přežili jen proto, že jim někdo pomohl. Třeba někdo úplně cizí. Z těch dětí vyrostli skvělí lidé, kteří pak v životě hodně dokázali. Takže já nemůžu říkat nic jiného, než že každé dítě má dostat šanci a je úplně jedno, odkud pochází.

Konec aukce: 23.04.2023 20:00
dosažená cena: Dostupné po přihlášení
Vyvolávací cena: 255 Kč